WANDA JOHNSON & THE SHRIMP CITY SLIM BAND (USA/PL)start 20.00, bilety 20 i 30 w dniu koncertu Wanda Johnson - vocal Gary Erwin - instrumenty klawiszowe i vocal Oskar Kunicki - gitara Michał Szpajda - gitara basowa Przemek Hasek - perkusja Jej talent eksplodował w 2006 roku, kiedy to wydała drugą w swej karierze płytę "Natural Resource", co zaowocowało zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata, Pocono Blues Festival. W pofestiwalowej recenzji w wydawanym w Teksasie SouthWest Blues Magazine Tim Holek napisał m.in. Johnson była niespodzianką weekendu. Zaprezentowała świetne własne piosenki. Regularnie obdarzała nas promiennym uśmiechem, który mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Z cudowną łatwością nawiązywała kontakt z zachwyconą publicznością, dla której stała się ulubionym tematem rozmów. Sama określa się jako "nowy głos soulu i bluesa z Południowej Karoliny", ale jej bogate wibrato na pewno przyniesie jej tytuł "nowego głosu soulu i bluesa" i kropka. Urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie w licznej rodzinie (ma osiem sióstr) o muzycznych tradycjach. Sama jednak śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę "Call Me Miss Wanda" wydała dopiero w roku 2003.
URODZINY JACKA DANIELSA- Break Da FunkZagrają Dj Benito ( Breake Da Funk) Dj Prescot (Fantomas Crew) muzyka w klimacie Heavy Funk, Old School Hip Hop, Breakbeat, Big Beat i B Boy Breaks. start 21:00 wstęp:free... »
Koncert Paris TetrisSupergrupa bez ciśnienia. start:20:00 bilety: 15pln, 20pln... »
Koncert Wojtek Mazolewski - godz.20:00 bilety:15pln i 20pln... »
20:00 bilet: 30pln,40pln... »
BREAK DA FUNK - dj Spike dj Ojciec KarolW sobotę 23 października do Szuflady 15 zawita kolektyw Break da Funk zagrają dj Spike oraz dj Ojciec Karol. Nałogowi funkożercy wspierający muzykę połamanych dźwięków, którą najszerzej można określić jako Breakbeat Funk: gatunki od Heavy Funk, Old School Hip Hop, Breakbeat, Big Beat i B Boy Break. Autorzy audycji „Break Da Funk” w Jazz Radiu, będącej fuzją funkowej muzyki miksowanej na żywo w studiu z dźwiękami płynącymi z instrumentów przyniesionych przez zapraszanych do audycji gości. brEAk dA fuNk! to także nazwa cyklu imprez, w których wzięło udział kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy występując w kilkunastu klubach na terenie całego kraju. wstep:10pl
2010-10-24 Koncert PINK FREUD
Koncert PINK FREUDGdański zespół jazzowy założony w 1998 roku przez Wojtka Mazolewskiego jest obecnie jednym z najbardziej popularnych polskich zespołów jazzowych. W 2008 i 2009 roku Pink Freud został wybrany najlepszym zespołem elektrycznego jazzu w ankiecie Jazz Top miesięcznika „Jazz Forum”. Zespół odebrał też nagrodę Jazzowego Oscara, przyznawaną przez Stowarzyszenie Melomani. Pink Freud został doceniony też za teledyski – w 2005 roku otrzymał Yacha w kategorii Inna Energia za teledysk do utworu „Come as you are”, w 2007 zdobył Grand Prix festiwalu Yach Film za teledysk do utworu „Dziwny jest ten kraj” otwierający album „PUNK FREUD” oraz nagrodę na festiwalu Northernwave w Islandii. ... »
2010-12-05 Paristetris
ParistetrisPo głośnym sukcesie pierwszej płyty zespołu Paristetris w 2009 roku nadszedł czas na drugi album zatytułowany Honey Darlin’. Większość materiału została nagrana w Buenos Aires w lutym 2010 roku, gdy grupa jeździła z koncertami po Argentynie i Brazylii (Rio, Sao Paulo i Sao Carlos). Po powrocie z podróży Paristetris zagrali kilka prapremierowych koncertów w Warszawie i na Islandii.... »
2011-03-20 Kim Nowak
Kim NowakProjekt Kim Nowak narodził się w 2008 roku w składzie: Michał Sobolewski, Bartek Waglewski (Fisz) i Piotr Waglewski (Emade). ... »
2011-11-03 MUCHY
MUCHYOd 2006 roku wydali dwie świetnie przyjęte płyty, kilka singli z bogatą radiową historią i odwiedzili wszystkie najważniejsze festiwale w tym kraju. Dwukrotnie gościli na głównej scenie gdyńskiego Openera, dwukrotnie też, Michał Wiraszko przewodził organizacji festiwalu w Jarocinie. Z pewnością jeden z najważniejszych zespołów młodszego pokolenia i znak rozpoznawczy lat "zerowych" w Polsce.... »
FISZ EMADE - TWORZYWO - Ars Cameralis 2011Koncert promujący nową płytę. Duet braci Waglewskich po gitarowej płycie ze swoim drugim zespołem KIM NOWAK, powracają z nową płytą. Fisz Emade chyba nigdy nie brzmiał tak mocno i energetycznie. Po raz pierwszy Emade odpowiedzialny za muzykę na płycie, zaprosił do współpracy Dj Eproma. „Zwierzę bez nogi“ to płyta w dużym stopniu sentymentalna – to podróż do czasów kiedy hip hop święcił swoje triumfy na międzynarodowej arenie. To właśnie w latach 90 trio Fisz Emade i Dj Eprom zakochali się w tych brzmieniach, z wypiekami na twarzy podglądali co dzieje się w muzyce. Hip hop okazał się dla nich najbardziej rewolucyjnym gatunkiem tamtych czasów. Płyta „Zwierzę bez nogi“ to swoisty hołd oddany klasyce tego gatunku. ... »
Ars Cameralis - koncert  I GOT YOU ON TAPE Muzyka I Got You on Tape to wyśmienita mieszanka rocka alternatywnego oraz art popu. Ich utwory są w większości wolne, hipnotyzujące, a przy tym chwytliwe; w ciągu trzech minut potrafią zmienić się z surowej, ponurej ballady w wybuchowy, psychodeliczny hymn. Z kolei fantazyjne aranżacje i efekt końcowy to dzieło Jacoba Bellensa, wokalisty zespołu obdarzonego niskim, szorstkim głosem. Muzyk sprawuje pieczę nad kompozycjami, pisz...e inteligentne, ironiczne teksty, pełne czarnego poczucia humoru, które szybko stało się znakiem rozpoznawczym zespołu. Źródłem ich sukcesu są błyskotliwe partie klawiszowe, psychodeliczne wstawki rodem z shoegaze oraz nowoczesne interpretacje charakterystycznych dla synth popu aranżacji. ... »
Koncert VOO VOO – „PRÓBA NOWEJ PŁYTY”Zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Voo Voo pt. „PRÓBA NOWEJ PŁYTY”. Na koncert złożą się prapremierowe wykonania utworów z Nowej Płyty Voo Voo, która ukaże się w październiku 2012.... »
Stand-up Bez Cenzury/ prowadzenie Mariusz KałamagaStand-up Bez Cenzury to wspólny projekt trójki dobrych kumpli, czyli Abelarda Gizy, Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego. Od listopada 2010 roku występują razem w klubach całego kraju, tworząc rasowe wieczory stand-up. Stand-up comedy to znana na całym świecie forma rozrywki. W Polsce coraz bardziej popularna i rozpoznawalna. Zasada stand-upu jest prosta: brak tematów tabu. Można mówić o wszystkich, nie rzadko poruszając tematy ostre, czy ważne. Do grupy najlepszych przedstawicieli polskiej sceny stand-upu z pewnością należy trójka komików projektu Bez Cenzury. Każdy jest inny, każdy porusza inne tematy na swój sposób, ale łączy ich jedno – forma stand-upowa. Na scenie są sobą i opowiadają o tym, co ich dotyczy, denerwuje, cieszy. Nie potrzebują do tego rekwizytów.... »
 Before 15 Festiwal Filmów Kultowych: MESSER CHUPS-(RUS)Koncert zespołu Messer Chups jest oficjalnym beforem przed 15 Festiwalem Filmów Kultowych, który odbędzie się w Katowicach od 10-20 maja. Jeżeli ktoś słyszał o californijskiej grupie psychobilly The Cramps, nie trzeba będzie długo prezentować mu sylwetkę Messer Chups. Jest to bowiem rosyjska odpowiedź. W zasadzie klasyfikacja gatunku muzyki wykonywana przez ten zespół jest niewykonalna. Niewątpliwie można w dokonaniach tej grup odnaleźć fascynacje psychodelią lat 60-tych, starych horrorów z lat 60. i 70. oraz kiczowatego kina klasy B, zarówno produkcji USA, jak i ZSRR. Ich koncerty to nie tylko okazja by to usłyszeć, ale również zobaczyć, gdyż zespół podczas koncertów tworzy niezwykłe audiowizualne show.... »
FRANK MOREY & HIS BAND (USA) Pochodzący z Lowell w stanie Massachussets Frank Morey ma na koncie pięć płyt, w tym jedną wydaną przez legendarną chicagowską wytwórnię Delmark. Jeden z dziennikarzy napisał, iż wiele można o Franku powiedzieć, ale z pewnością nie, że ma anielski głos - i to chyba najlepsza charakterystyka tego wykonawcy. Jest on znany z szorstkiego, surowego śpiewu, dobrze oddającego charakter muzyki, jaką wykonuje - czyli nieupiększonego, a za to pełnego charakteru bluesa z domieszką folku i rocka. Jego niepowtarzalny styl to kombinacja wpływu artystów takich, jak Tom Waits, Bob Dylan, Leonard Cohen, Willie Dixon, i Johnny Cash, ale od prostych skojarzeń z folkiem przełomu lat 60. i 70., czy bluesem lub rockiem w czystej postaci, odwodzi większa surowość i mocniejsze, bardziej ostre, podejście. Pomimo tych nawiązań, Frank nie ustępuje swym idolom ekspresją i zaangażowaniem wykonania. Choć grywa covery, to jego koncerty składają się w większości z własnych kompozycji. Ważnym elementem jego autorskiej muzyki są teksty, w których w nienachalnie żartobliwy sposób komentuje rzeczywistość. ... »
2012-09-26 Marek Dyjak
Marek Dyjak"Marek Dyjak to postać wyjątkowa - tragiczna i niezwykła, budząca litość i podziw jednocześnie. I przede wszystkim - postać niepozwalająca na to, by przejść obok niej obojętnie. Charyzmatyczny wokalista wystąpi w Szufladzie na koncercie promującym swą najnowszą płytę "Moje fado" ... »
Pecha Kucha - WakacjeW czwartek 11 października w Szufladzie odbędzie się ósma edycja śląskiej Pecha Kucha. Temat? Wakacje. PKN to pomysł japońskich architektów, która rozprzestrzeniła się po całym świecie - odbywa się w 470 miastach świata, w tym w większości dużych polskich miast - a oznacza pogawędkę ("peczakcza" - po japońsku "pogawędka").... »
2012-10-27 Koncert Kim Nowak
Koncert Kim NowakZespół powstał w 2009 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski (Fisz), Piotr Waglewski (Emade). 14 maja ukazał się debiutancki album zatytułowany „Kim Nowak“. Nazwa odnosi sie do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły WAGLEWSKICH to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęsknoty. ... »
Koncert Ela Orleans - XXI Edycja Festiwalu Ars CameralisEla Orleans -Polka, mieszkająca w Nowym Jorku i udzielająca się w projektach tamtejszej sceny experimental /noise, która do tej pory wydała dwa solowe albumy: „High Moon, Low Sun” (2008, Setola di Maiale) i „Lost” (2009, La Station Radar). Wcześniej żyła w Glasgow, gdzie z dwójka znajomych utworzyła Hassle Hound i z tym to projektem, w 2007 r. przyjechała do Polski na trzy koncerty. Śpiewa, gra na gitarze, skrzypcach, klawiszach, używa samplera i pewnie innych urządzeń/instrumentów - zdolna babka. Ostatnio dołączyła do zespołu The Judy Blooms. ... »
Slow Magic / Blackbird Blackbird / Giraffage - XXI Festiwal Ars Cameralis W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z nieustannym rozprzestrzenianiem się muzyki elektronicznej, z niezliczonymi próbami reinterpretacji poszczególnych jej aspektów (…). To bez wątpienia skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego jesteśmy zachwyceni, że zespoły takie jak Blackbird Blackbird dołączyły do tej zabawy, wybierając z podgatunków elektroniki to, co najlepsze i tworząc muzykę, któr a wydaje się jednocześnie znana i świeża. Nie chodzi o to, by co krok przebijać szklany sufit, burzyć mury; ich muzyka to czysta przyjemność, pełna beztroskiej energii”... »
Babu Król - Budyń i Bajzel grają StachuręBABU KRÓL to zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń. Na co dzień razem muzykujących w ramach zespołu POGODNO. Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowe teledyski. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.... »
Koncert JULIA MARCELLMuzyka, którą tworzy i wykonuje, nazywana jest niekiedy lirycznym punkiem, choć wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom. Piosenkarka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Mieszka w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów uzbierała 50 tys. dol. na wydanie swojego pierwszego albumu nagranego w Berlinie i wyprodukowanego przez Mosesa Schneidera. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”, który Moses Schneider współprodukował z Julią. ... »
Koncert Olivia Anna LivkiOlivia Anna Livki (prawdziwe nazwisko - Olivia Anna Schnitzler) to wokalista, autorka tekstów, basistka, aranżerka, reżyserka i producentka w jednej osobie. Urodziła się w 1984 r. w Polsce, dorastała w małym miasteczku w Schwardzwaldzie w Niemczech. Śpiew i naukę gry na gitarze basowej rozpoczęła w wieku 17 lat. Pierwsze demo „Smiling Face of Progress” nagrała i wyprodukowała w 2008 r. W dzieciństwie słuchała hip-hopu i blues’a spod znaku J.L. Hooker’a i Arethy Franklin. Jako nastolatka fascynowała się kulturą lat 60-tych XX w. i takimi gwiazdami, jak The Beatles, Rolling Stones, Beach Boys, Velvet Underground, Patti Smith czy Sonic Youth. Mając 14 lat zaczęła interesować się afrobeat’em i samplingiem oraz postaciami Davida Byrne’a, Briana Eno i Kate Bush. Jej aktualne dokonania muzyczne można porównać do Diplo, Rokia Traore, Vampire Weekend lub Radioclit.... »
KONCRT Mitch & Mitch with their Incredible Combo Fenomen Mitch & Mitch próbowano opisać wielokrotnie, a przez większość z tych prób przewijały się następujące hasła: Tom Jobim, wąsy, black metal/afrobeat, kowery, country & eastern, kurczak, Zelig Rabitchnyak, barber, 5-osobowy duet, 9-osobowy duet, Half-Mitch Half-Ape, Half-Ape Half-Mitch, Republika Ziemniaczana (?), newjazz, Vibr-O-Matic (TM) oraz mnóstwo innych. Pięknie byłoby to trochę ogarnąć i posprzątać, ale po 10 latach bycia Miczami czujemy się, delikatnie mówiąć, zagubieni. Chociaż w sumie, może to nie jest aż tak bezsensowne jak wygląda na pierwszy rzut oka?... »
2013-10-13 Fismoll
FismollFismoll, uważany za jeden z najbardziej zaskakujących debiutów tego roku. Jego album \"At Glade\" promuje teledysk \"Let\'s Play Birds\". Singiel jeszcze przed premierą został prestiżową Piosenką Dnia w radiowej Trójce. Jego avant popowe i poniekąd baśniowe kompozycje są przyrównywane do twórczości Ólafura Arnaldsa, Bona Ivera i zespołu Sigur Rós. Pseudonim Fismoll nawiązuje do dzieciństwa muzyka, który jako siedmiolatek często podśpiewywał sobie. Jego ojciec-muzyk zauważył, że syn śpiewa najczęściej w tonacji fis-moll. Młody artysta przyjął pseudonim, który dla niego stał się symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która z niego się wydobywa ... »
2013-10-21 Eamon McGrath
Eamon McGrath "Ma dopiero 23 lata, a już może pochwalić się taką listą osiągnięć, którymi mógłby poszczycić się ktoś dwukrotnie starszy od niego: ponad 250 napisanych i nagranych piosenek, płyta uznana za album roku, liczne występy w UK, Kanadzie i Europie oraz występy na wspólnej scenie przed legendarnym Danielem Johnstonem i Julie Doiron. ... »
2013-12-05 Sztigar Bonko
Sztigar Bonko"Dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Świata IDA i dwanaście razy otrzymywał tytuł Mistrza Polski ITF i IDA. Teraz DJ Eprom jako Sztigar Bonko nagrywa numery o Śląsku w hołdzie Cypress Hill. Zanim doszedł do punktu, w którym obecnie znajduje się, Michał Baj dzielił swój czas między pasję do muzyki i pracę w kopalni Borynia w Jastrzębiu. To właśnie wtedy w głowie artysty pojawiła się zajawka pod hasłem Sztigar Bonko. - Praca na dole nie pieści, żeby nie zwariować trzeba głowę zająć myśleniem o innych rzeczach - mówi Eprom. - Żeby szychty szybciej leciały zająłem się Sztigarem Bonko. A że przy okazji wychowałem się na taśmach Cypress Hill, to szybko znalazłem cechy wspólne dla braci górniczej i hip-hopowej. ... »
2014-01-18 Flirtini x Wiadomo
Flirtini x WiadomoDobrze wszystkim znany warszawsko-krakowski romans oficjalnie powraca na Śląsk. Tym razem będziemy się bawić w Chorzowie! Line up: FLIRTINI (Jedynak & Ment XXL) LayDj (Wiadomo) Teezy (Supra1) Pi Geon (Pigeon Promotions) 18.01 Szuflada 15 Start: 21:00 Wstęp: 10 PLN *lista facebook free do 23
2014-03-06 Rebeka
Rebeka Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym - wojownikiem szalonym i nieprzewidywalnym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów. ... »
 Liestyle PARTY HARDTak, to prawda. Wujaszek Liestyle* nie był jeszcze nigdy w Chorzowie. Nie wie jak to wytłumaczyć, plącze się w zeznaniach, nerwowo poprawia okulary. Zaraz potem pakuje do torby sprzęt. Dużo sprzętu, bo wie, że na Śląsku są piękne dziewczyny. Kilka z nich zna, Wy też je znacie z www.liestyle.pl. Tej nocy na pewno pozna kolejne, z korzyścią dla wszystkich stron :D Na premierowej imprezie Liestyle* Party Hard w Chorzowie będą dziać się cuda. Będziemy rozrzucać liestyle'owe gadżety i łapać spojrzenia dziewczyn, które chcą dać się bliżej poznać. DJ'S: LayDj / Wiadomo Teezy / Supra1 Pigeon/ Pigeon Promotions Start: 21:00 Wstęp: 10 PLN *lista facebook free do 23
Flirtini x Auer x LayDj  Po udanym styczniowym debiucie, zgodnie z obietnicą Fllirtini powraca do Chorzowa! Line up: FLIRTINI (Jedynak & Ment XXL) Auer (Koka Beats) LayDj (Wiadomo) Pi Geon (Pigeon Promotions) 28.03 Szuflada 15 Start: 21:00 Wstęp: 10 PLN
Bluestracje - GRAVELROADCzy to grunge? Punk? Brzmi jakby bluesowo… trudno to dokładnie określić - i to właśnie jest piękno GravelRoad! Pochodzące z kolebki stylu grunge, Seattle w amerykańskim stanie Waszyngton, trio, główne inspiracje czerpie z nurtu pochodzącego z zupełnie innego regionu Stanów Zjednoczonych, na jego cześć nazwanego Mississippi Hill Country Bluesem. Muzycy wielokrotnie odbywali pielgrzymki na Południe by tam dżemować z członkami rodzin Kimbrough i Burnside. Tak bardzo wpasowali się w ten krajobraz, że do stałej współpracy zaprosił ich legendarny przedstawiciel nurtu, T-Model Ford, z którym koncertowali w Stanach i Europie wspólnie przejeżdżając około 60 tysięcy mil (!) i nagrywając dwie płyty, "The Ladies Man" i "Taledragger" (odpowiednio, 2010 i 2011). ... »
2014-05-30 GLOBAL DIGGERS
GLOBAL DIGGERS GLOBAL DIGGERS = Duże Pe + Warsaw Balkan Madness + Uncle Ben + Bartosz (Full Tandeta) = Tropical Bass & Global Underground! ☞ Global Bass / Cumbia / BaileFunk / Kuduro / Moombahton / Soca / Brega / Balkan Beats / Twerk ☜ Na imprezach GLOBAL DIGGERS bawimy się tak: http://youtu.be/0FariJ18cLI ... »
© Szuflada 15 2004-2018 | projektowanie stron: euforia o klubie wydarzenia catering galeria menu HOTEL newsletter kontakt en

Restauracja Szuflada15 to jeden z najjaśniejszych punktów gastronomiczno-kulturalnych na mapie Górnego Śląska. Estetyczna propozycja chorzowskiego matecznika dobrej kuchni i muzyki rozpościera się od prostoty po najwykwintniejsze dania: od śledzia w oleju z chlebem i tatara po wybornego steka od prostego bluesa, przez ambitny pop i hip-hop po avant-jazz.
Menu jest zdominowane przez kuchnię polską, śląską, włoską i meksykańską, nie brakuje smacznych przystawek i sałatek. W Szufladzie zarówno wrzucimy coś na ząb przed koncertem lub po pracy, jak i zjemy sycący obiad. Oferta gastronomiczna jest poszerzona o catering na terenie : Katowice, Bytom, Chorzów i okolice. Całość dopełnia profesjonalna i miła obsługa.
Równie atrakcyjna jest oferta kulturalna. Klub współpracuje m. in. z festiwalami Bluestracje, Ars Cameralis i Jazz&okolice, organizuje autorskie koncerty, jest jednym z głównych ośrodków muzycznych Chorzowa i Metropolii "Silesia". Wrażeń estetycznych dopełnia niebywała architektura wnętrza podzielona pomiędzy dwa poziomy: obszerniejszą główną salę z wygodnymi sofami i sceną muzyczną oraz znajdująca się na górnym piętrze, mniejsza, bardziej chilloutowa, zanurzona w półmroku przestrzeń z zamkniętym tarasem. Całość jest przyrządzona z niezwykłym smakiem i wyczuciem.