Szuflada 15
ul. Wolności 15
Poland, 41-500 Chorzów
tel. +48 32 771 94 35
e-mail: klub.szuflada15@gmail.com
Reservations:
tel. +48 32 771 94 35

Blues hotel is a cosy hotel in the very heart of Chorzów. It is situated in an old tenement in Wolności Street. There are 10 rooms at the disposal of our clients. They are single rooms, double rooms and three-bed rooms, each with a bathroom, air conditioning, satellite TV, telephone and the Internet link.

The same tenement houses a music club and a restaurant Szuflada15, famous for its atmospheric jazz and blues concerts (hence the name of the hotel: Blues), and an exquisite quisine.

 

© Szuflada 15 2004-2018 | projektowanie stron: euforia o klubie wydarzenia catering galeria menu HOTEL newsletter kontakt en

Restauracja Szuflada15 to jeden z najjaśniejszych punktów gastronomiczno-kulturalnych na mapie Górnego Śląska. Estetyczna propozycja chorzowskiego matecznika dobrej kuchni i muzyki rozpościera się od prostoty po najwykwintniejsze dania: od śledzia w oleju z chlebem i tatara po wybornego steka od prostego bluesa, przez ambitny pop i hip-hop po avant-jazz.
Menu jest zdominowane przez kuchnię polską, śląską, włoską i meksykańską, nie brakuje smacznych przystawek i sałatek. W Szufladzie zarówno wrzucimy coś na ząb przed koncertem lub po pracy, jak i zjemy sycący obiad. Oferta gastronomiczna jest poszerzona o catering na terenie : Katowice, Bytom, Chorzów i okolice. Całość dopełnia profesjonalna i miła obsługa.
Równie atrakcyjna jest oferta kulturalna. Klub współpracuje m. in. z festiwalami Bluestracje, Ars Cameralis i Jazz&okolice, organizuje autorskie koncerty, jest jednym z głównych ośrodków muzycznych Chorzowa i Metropolii "Silesia". Wrażeń estetycznych dopełnia niebywała architektura wnętrza podzielona pomiędzy dwa poziomy: obszerniejszą główną salę z wygodnymi sofami i sceną muzyczną oraz znajdująca się na górnym piętrze, mniejsza, bardziej chilloutowa, zanurzona w półmroku przestrzeń z zamkniętym tarasem. Całość jest przyrządzona z niezwykłym smakiem i wyczuciem.