Szuflada 15
e-mail: klub.szuflada15@gmail.com
Rezerwacje:
tel. 0 32 771 94 35

"Tak więc restauracji przybywa i na szczęście nowi restauratorzy przykładają do swych świątyń coraz większą wagę: od architektury, przez wystrój, aż do kuchni. Tak się ma rzecz z lokalem w Chorzowie. W Restauracji i Klubie Muzycznym "Szuflada 15" architektura wnętrza jest powalająca! Lokal ma dwa poziomy, z których każdy przykuwa uwagę. Na dolnym spora przestrzeń z barem i sufitem z widoczną instalacją wentylacyjną. Dookoła stoły na podwyższeniu i w jednym końcu sali spora scena muzyczna. Potem krętymi schodkami na górę, a tam kolejny bar w mniejszym klubowym pomieszczeniu i taras na dachu, z którego mało co widać, ale za to klimat jest niepowtarzalny. Od razu przypomina się Karlson z dachu ze śmigiełkiem na czapce. Do tego wystające ze ścian, na wpół otwarte szare szuflady i macie mniej więcej obraz całości. Innymi słowy: lokal został wymuskany do ostatniego szczegółu. (...)"

Klub mieści do 150 osób na 2 kondygnacjach (osobna salka bankietowa na 35 osób) + taras na dachu.

Muzyka w klubie - jazz, chill out, downtempo, ambient i blues (jesteśmy pierwszym klubem rekomendowanym przez Polskie Stowarzyszenie Blues'owe) + koncerty na żywo (najczęściej w czwartki).

Pyszne jedzonko - kuchnia europejska, meksykańska i włoska.
Prowadzimy również imprezy okolicznościowe oraz catering.

© Szuflada 15 2004-2017 | projektowanie stron: euforia o klubie wydarzenia catering galeria menu HOTEL newsletter kontakt en

Restauracja Szuflada15 to jeden z najjaśniejszych punktów gastronomiczno-kulturalnych na mapie Górnego Śląska. Estetyczna propozycja chorzowskiego matecznika dobrej kuchni i muzyki rozpościera się od prostoty po najwykwintniejsze dania: od śledzia w oleju z chlebem i tatara po wybornego steka od prostego bluesa, przez ambitny pop i hip-hop po avant-jazz.
Menu jest zdominowane przez kuchnię polską, śląską, włoską i meksykańską, nie brakuje smacznych przystawek i sałatek. W Szufladzie zarówno wrzucimy coś na ząb przed koncertem lub po pracy, jak i zjemy sycący obiad. Oferta gastronomiczna jest poszerzona o catering na terenie : Katowice, Bytom, Chorzów i okolice. Całość dopełnia profesjonalna i miła obsługa.
Równie atrakcyjna jest oferta kulturalna. Klub współpracuje m. in. z festiwalami Bluestracje, Ars Cameralis i Jazz&okolice, organizuje autorskie koncerty, jest jednym z głównych ośrodków muzycznych Chorzowa i Metropolii "Silesia". Wrażeń estetycznych dopełnia niebywała architektura wnętrza podzielona pomiędzy dwa poziomy: obszerniejszą główną salę z wygodnymi sofami i sceną muzyczną oraz znajdująca się na górnym piętrze, mniejsza, bardziej chilloutowa, zanurzona w półmroku przestrzeń z zamkniętym tarasem. Całość jest przyrządzona z niezwykłym smakiem i wyczuciem.